Strona Główna Pediatria Konsultacje Pediatryczne

Czym zajmuje się pediatra?

W zakresie obowiązków lekarza pediatry mieści się diagnostyka i leczenie schorzeń u niemowląt, dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia. Ponadto zajmuje się zlecaniem badań okresowych i interpretacją ich wyników w celu uzyskania informacji o ogólnym stanie zdrowia małego pacjenta. To lekarz, który czuwa nad prawidłowym rozwojem dziecka, a w razie stwierdzenia jakichkolwiek zaburzeń, kieruje je na dalszą diagnostykę do specjalisty. Co więcej, pediatra udziela porad z zakresu żywienia, zdrowia psychicznego i fizycznego dziecka, wprowadza zalecenia w przypadku stwierdzonej alergii. Realizuje też działania z zakresu profilaktyki chorób wieku dziecięcego, dokonuje wstępnej oceny wad postawy.

Jak często należy odwiedzać pediatrę?

Do pediatry należy udać się zawsze, gdy wypada termin kontroli bądź bilansu, gdy pojawiają się niepokojące objawy, zarówno świadczące o infekcji, jak i innych chorobach bądź nieprawidłowościach.

Kiedy należy zgłosić się do pediatry:

  • kiedy dziecko ma gorączkę
  • kaszel katar lub inne objawy ze strony układu oddechowego,
  • objawy ze strony układu pokarmowego: biegunka, wymioty, bóle brzucha, kolka jelitowa.
  • infekcje układu moczowego
  • ból ucha ból gardła
  • kontrola po zakończonej antybiotykoterapii,
  • gdy pojawiły się symptomy uczulenia/alergii;

Jak się przygotować do wizyty?

Zabieramy ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, książeczkę zdrowia dziecka.

W przypadku niemowląt warto zabrać ze sobą dodatkową pieluszkę, butelkę z pokarmem, smoczek w przypadku dzieci starszych ulubioną zabawkę, aby maluchowi zająć uwagę podczas oczekiwania na badanie.

W naszym centrum lekarz pediatra, ma do dyspozycji aparat ultrasonograficzny w przypadku konieczności poszerzania diagnostyki.

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń

668 120 116 recepcja@profilmed.pl