USG dzieci Warszawa

W naszym prywatnym Centrum Pediatrycznym, usytuowanym w Warszawie, oferujemy kompleksowe badania USG dla dzieci. To powszechnie stosowana metoda diagnostyczna, umożliwiająca uzyskanie precyzyjnego obrazu położenia i struktury narządów wewnętrznych. Dzięki temu badaniu lekarz może szybko zidentyfikować ewentualne zmiany w strukturze narządów oraz wykryć wszelkie patologie, które mogą wskazywać na wady rozwojowe lub choroby. USG pediatryczne wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które są bezpieczne dla rozwijającego się organizmu, co pozwala na stosowanie tej metody diagnostycznej już od pierwszych dni życia noworodków.

Jest to badanie dobrze tolerowane przez młodych pacjentów. Czas badania jest krótki (zwykle trwa do ok. 15min, zależnie od badanej okolicy), samo badanie zaś jest bezbolesne. Nasz aparat posiada też przystawkę do podgrzewania żelu, co zwiększa komfort pacjenta podczas badania.

Dziecko podczas USG

Zapraszamy do PROFIL-MED w Warszawie

Zaufaj doświadczeniu i nowoczesnym metodom diagnostycznym. Umów się na badanie USG dziecięcego w PROFIL-MED i ciesz się pewnością, że dbamy o Twoje zdrowie najwyższym standardem.

Bezpieczeństwo badania w prywatnej przychodni Wola

 Co ważne, USG dziecięce cechuje się bardzo dużym profilem bezpieczeństwa – do obrazowania wykorzystuje się wiązkę ultradźwięków, nieszkodliwych w stosowanych dawkach dla dzieci. Unikamy w ten sposób szkodliwego promieniowania jonizującego, stosowanego w innych modalnościach, oraz konieczności premedykacji (np. znieczulenia) pacjenta.

To metoda nieinwazyjna, nieszkodliwa, a przede wszystkim dostarczająca wielu ważnych informacji dot. stanu zdrowia. W wielu przypadkach pozwala to na ustalenie rozpoznania i określenie dalszego postępowania.

Lekarz podczas USG dziecięcego

Zakres wykonywanych badań USG Warszawa

 • usg jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej
 • usg układu moczowego z oceną zalegania moczu po mikcji
 • usg pod kątem oceny refluksu żołądkowo-przełykowego
 • usg przezciemiączkowe (mózgowia)
 • usg okolicy lędźwiowo-krzyżowej (kanału kręgowego)
 • usg węzłów chłonnych (szyi, pach, pachwin)
 • usg moszny i jąder
 • usg narządów miednicy mniejszej (badanie przezbrzuszne, jajników i macicy)
 • usg tarczycy
 • usg ślinianek
 • usg tkanek miękkich (skóry, tkanki podskórnej)
 • usg płuc i jam opłucnowych
 • usg śródpiersia
 • usg piersi
 • usg Doppler naczyń trzewnych
 • usg Doppler naczyń nerkowych
 • usg Doppler kończyn dolnych

 

Diagnostyka ma na celu dostarczenie lekarzom dziecięcym różnych specjalizacji informacji o ewentualnych wadach rozwojowych oraz wczesnych zmianach chorobotwórczych. Ułatwia ono postawienie prawidłowej diagnozy i szybkie wdrożenie prawidłowego leczenia.

Poznaj cenę badania

Sprawdź nasz cennik, aby dowiedzieć się, ile kosztuje usg dziecięce w Warszawie prywatnie.

USG dziecięce PROFIL-MED - Nasi lekarze

Przygotowanie pacjenta do badania w PROFIL-MED

 Do badania dzieci w większości przypadków nie jest potrzebne specjalne przygotowanie.

Szczególnie dotyczy to pacjentów najmłodszych – noworodków i niemowląt, które powinny być karmione na żądanie. Warto natomiast mieć ze sobą zapasowe ubranie dla dziecka oraz pieluchę – w przychodni dostępny jest przewijak.

Jeżeli posiadają Państwo poprzednie badanie danej okolicy, prosimy uprzejmie o dostarczenie ew. dokumentacji do porównania.

W wybranych badaniach:

 • usg jamy brzusznej: u dzieci starszych, w miarę możliwości wskazane jest stawienie się na badanie na czczo i z dobrze wypełnionym pęcherzem moczowym. Zaleca się wypicie ok. 1l płynów na ok. 2 godziny przed badaniem i niekorzystanie z toalety;
 • usg miednicy mniejszej u dziewcząt: konieczne jest dobre wypełnienie pęcherza moczowego.
 • usg przezciemiączkowe: konieczna jest obecność niezarośniętego ciemiączka przedniego, które zwykle jest obecne do pierwszego roku życia. W przypadku stwierdzenia jego zarośnięcia przez lekarza, badanie może nie być możliwe.
USG niemowlęce

Badania przesiewowe u dzieci – czy i kiedy?

 Obecnie w ramach obrazowych badań przesiewowych u dzieci wykonuje się jedynie badania stawów biodrowych.

W środowiskach pediatrycznych często spotkają się jednak Państwo z zaleceniem okresowego wykonania badania usg jamy brzusznej oraz usg przezciemiączkowego.

Takie badania przeprowadzone u dzieci bez objawów do 1 roku życia mogą wykryć potencjalne wady wrodzone i odmiany rozwojowe, które mogą mieć wpływ na dalszy rozwój lub powodować dolegliwości w przyszłości.

Warto przy tym pamiętać, że badanie USG jest nieszkodliwe i może być powtarzane wielokrotnie w zależności od potrzeb.

 

Nasi eksperci

Nasi lekarze mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami pediatrycznymi. Stale pogłębiają swoje umiejętności i wiedzę, tak aby zapewnić Państwa pociechom jak najlepszą opiekę.

Cały zespół przychodni PROFIL-MED dołoży wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podczas badania oraz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.

Lekarz wykonujący USG bioderek

Zapraszamy do PROFIL-MED w Warszawie

Zaufaj doświadczeniu i nowoczesnym metodom diagnostycznym. Umów się na badanie USG dziecięcego w PROFIL-MED i ciesz się pewnością, że dbamy o Twoje zdrowie najwyższym standardem.