USG jąder Warszawa

Co wykrywa USG jąder i moszny?

Badanie ultrasonograficzne jąder i worka mosznowego pozwala na dokładną diagnostykę wielu problemów zdrowotnych, w tym skrętu jądra, raka jądra, żylaków powrózka nasiennego i zapalenia najądrza. To nieinwazyjne i bezpieczne badanie, a jego powtarzanie nie stanowi problemu. Jądra, będące kluczową częścią męskiego układu rozrodczego, odpowiadają za produkcję plemników i hormonów. Badanie obejmuje jądra, najądrza i powrózek nasienny, dostarczając kompleksowej oceny stanu zdrowia.

Badanie jest także przydatne w diagnostyce niepłodności, ponieważ umożliwia ocenę dróg wyprowadzających nasienie. Oceniany podczas USG jąder i moszny powrózek nasienny jest początkowym odcinkiem nasieniowodu.

USG jąder i moszny to badanie, które powinni wykonywać mężczyźni, gdy wykryją jakiekolwiek nieprawidłowości podczas samobadania jąder. Takie samobadanie należy wykonywać regularnie w ramach profilaktyki raka jądra.

Skorzystaj z Profesjonalnej Opieki Medycznej w PROFIL-MED

Zaufaj doświadczeniu i nowoczesnym metodom diagnostycznym. Umów się na badanie USG jąder w PROFIL-MED i ciesz się pewnością, że dbamy o Twoje zdrowie najwyższym standardem.

Kiedy wykonać USG jader Warszawa Wola?

Lekarz może zlecić wykonanie USG jąder w przypadku, kiedy podejrzewa m.in:

  • nowotwór jądra
  • skręt jądra
  • żylaki powrózka nasiennego
  • guz jądra
  • wodniak jądra

 

Jak przebiega badanie USG jąder w PROFIL-MED

Badanie USG jąder wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości (ultradźwięki). Lekarz, przed rozpoczęciem badania, przeprowadza wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta oraz wykonuje delikatne badanie palpacyjne. Badanie jest całkowicie bezbolesne, a jedynym momentem dyskomfortu może być chwilowe nałożenie specjalnego żelu na skórę, ułatwiającego przenikanie fal i redukującego tarcie głowicy o skórę.

Fale ultradźwiękowe przenikają do wnętrza organizmu, odbijają się od tkanek, tworząc na ekranie wizualizację narządów wewnętrznych. Lekarz dobiera odpowiednią głowicę w zależności od specyfiki badania, zapewniając precyzyjny i wyraźny obraz.

Poznaj cenę badania

Sprawdź nasz cennik, aby dowiedzieć się, ile kosztuje usg jąder w Warszawie prywatnie.

USG jąder PROFIL-MED - Nasi lekarze

Przygotowanie do badania USG jąder

Do badania nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Jednak zaleca się zadbanie o odpowiednią higienę miejsc intymnych tuż przed badaniem. USG moszny i jąder można wykonać w dowolnym momencie. Przed badaniem poinformuj lekarza o ewentualnych dolegliwościach bólowych czy ranach w obrębie moszny i okolic intymnych.

Czy na USG jąder potrzebne jest skierowanie? Jeśli decydujesz się na badanie prywatnie, skierowanie nie jest wymagane. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą dokumentacji z poprzednich badań, jeśli takową posiadasz. W PROFIL-MED troszczymy się o Twoje zdrowie – zapraszamy na kompleksowe badanie USG jąder i moszny!

 

Czy na USG jader potrzebne jest skierowanie?

Jeżeli wykonujemy badanie prywatnie, skierowanie nie jest potrzebne. Warto zabrać ze sobą dokumentację z poprzednich takich badań, jesli ją mamy.

Skorzystaj z Profesjonalnej Opieki Medycznej w PROFIL-MED

Zaufaj doświadczeniu i nowoczesnym metodom diagnostycznym. Umów się na badanie USG jąder w PROFIL-MED i ciesz się pewnością, że dbamy o Twoje zdrowie najwyższym standardem.