Strona Główna Ultrasonografia USG piersi

USG piersi - jak przebiega, na czym polega

Zapisz się na badanie USG piersi w Profil-Med
Warszawa, Wola
Cena badania: od 220zł

Pomagamy wykryć zmiany w piersiach na USG

USG piersi jest jednym z najszybszych badań, które pozwala wykryć ewentualne zmiany w piersiach. Bezbolesne i bezinwazyjne, może uratować nawet życie – wcześnie rozpoznany rak piersi jest wyleczalny. Kluczową rolę odgrywa profilaktyka, której częścią jest systematycznie wykonywana ultrasonografia piersi.

Badanie USG piersi – na czym polega?

USG piersi jest badaniem wykorzystującym fale ultradźwiękowe, które – odbijając się od tkanek – są przekształcane w obraz. Dzięki temu lekarz może łatwo sprawdzić, czy występują jakiekolwiek zmiany w piersiach na USG.

Ultrasonografia przeprowadzona przez doświadczonego lekarza pozwala wykryć np.:

  • łagodne zmiany nowotworowe
  • nowotwory złośliwe
  • zmiany torbielowate
  • dysplazję sutka
  • gruczolakowłókniaki
  • mastopatię.

Badanie jest krótkie. To, ile trwa USG piersi zależy jednak od konkretnego przypadku. Jeśli lekarz wykryje niepokojące zmiany, wówczas czas trwania badania może się wydłużyć.

USG piersi – kiedy?

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy najlepiej zrobić USG piersi. Tego rodzaju badanie jest koniecznością w momencie wykrycia niepokojących zmian podczas samobadania. Jednak warto przeprowadzać je regularnie – najlepiej raz do roku.

Nie tylko guz w piersiach USG jest w stanie wykryć. Tego rodzaju badanie zalecane jest m.in. w przypadku pojawienia się wydzieliny lub krwi z brodawki sutkowej.

Wskazaniami do wykonania badania są także:

  • rodzinne obciążenie rakiem piersi lub nowotworem jajnika
  • długotrwała antykoncepcja hormonalna.

USG piersi jest jedynym badaniem, któremu mogą poddać się kobiety poniżej 35. roku życia. U starszych pań ultrasonografia piersi stanowi badanie uzupełniające mammografię (MRTG).

USG piersi – Warszawa i okolice

Przychodnia Profil-Med dysponuje odpowiednim sprzętem do wykonania USG piersi. Warszawa to miasto, w którym działamy, ale z naszych usług mogą skorzystać pacjentki z okolic.

Aby zarejestrować się na badanie USG, należy skontaktować się telefonicznie lub dokonać zapisu online.

Cena badania:
Od 220zł

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń

668 120 116 recepcja@profilmed.pl